A Kínai Kommunista Pártnak (KKP) saját szervezetén belül is véghez kell vinnie a korrupció felszámolását - jelentette ki Hszi Csin-ping kínai elnök a párt Csiüsi című folyóirata által hétfőn közzétett beszédében.
Az Egyesült Államok következő elnöke, Donald Trump meghívta Hszi Csin-ping kínai államfőt a januári beiktatási ünnepségére. A precedens nélküli gesztus mellett a szervezők további külföldi vezetők részvételével is számolnak az eseményen - számolt be a CBS.
Peking hadihajók és vadászgépek tucatjait indította meg a héten Tajvan irányába, amellyel a keleti nagyhatalom egyértelműen jelezte, hogy a nem hátrál meg a regionális nagyhatalmi ambícióitól. A célzás nemcsak a szigetnek szólt, hanem az Egyesült Államok más távol-keleti szövetségeseinek is – közölte a Wall Street Journal.
A kínai Politikai Bizottsága jövőre lazább fiskális és monetáris politikát ígért a gazdaság élénkítése érdekében. A kínai gazdaság továbbra is a defláció szélén táncol és egyelőre a reálgazdasági adatok sem mutatnak érdemi fellendülést, miközben Trump elnökké választásával a kereskedelmi háború veszélye is egyre nagyobb.
Jövő héten ülhet össze a kínai vezetés, hogy a gazdaság kilátásairól tárgyaljanak és kitűzzék a következő évre vonatkozó célokat és elvárásokat. Egyesek abban reménykednek, hogy fontos információkat kaphatunk arról, hogy mikor várható érdemi fiskális lazítás a központi kormányzat részéről. A részvénypiacok általában előre beárazzák ezeket az eseményeket, majd a bejelentés után alábbhagy a lelkesedés a kínai részvénypiacon.
Némileg váratlanul arról számolt be a héten a Financial Times, hogy a kínai védelmi miniszter ellen korrupció vádja miatt vizsgálódnak a hatóságok. Az eset nem egyedi, de a dolgok hátterében ennél sokkal súlyosabb törésvonalak állhatnak – közölte az EurasianTimes.
Egy évvel azután, hogy Kínában szokatlanul sok magasrangú politikai és katonai vezetőt érintő tisztogatás zajlott le, úgy tűnik, hogy folytatódnak a váratlan személycserék – írja a Financial Times.
Hszi Csin-ping kínai elnök Olaf Scholz német kancellárral folytatott megbeszélést a G20-as csúcstalálkozón Rio de Janeiróban. A találkozón szóba került az EU és Kína közötti kereskedelmi feszültség, valamint több aktuális világpolitikai téma is.
Joe Biden amerikai elnök és Hszi Csin-ping kínai elnök kétórás megbeszélést folytatott Limában, a perui fővárosban az Ázsiai-csendes-óceáni Gazdasági Együttműködési Fórumon (APEC). A kínai elnök többek között a leendő Trump-kormányzattal történő együttműködés fontosságáról is beszélt.
Kína felkészült a kereskedelmi háború eszkalálására az Egyesült Államokkal, miután Donald Trump, az Egyesült Államok megválasztott elnöke agresszívebb kereskedelmi politikát helyezett kilátásba – írja a Financial Times.
Joe Biden amerikai elnök még egyszer találkozik Hszi Csin-ping kínai elnökkel, mielőtt távozik a Fehér Házból; több amerikai és ukrán lap is arról ír, hogy az amerikai politikus meg fogja kérni ázsiai hivatali partnerét, hogy gyakoroljon nyomást Észak-Koreára, annak érdekében, hogy elérjék: Phenjan ne segítse ennyire szorosan Oroszország Ukrajna elleni háborúját.
Az elmúlt négy évben meglehetősen viharosan alakult Kína és az Egyesült Államok kapcsolata, ameddig Joe Biden töltötte be az elnöki pozíciót a Fehér Házban. A demokrata politikus hamarosan újra találkozhat Hszi Csin-ping kínai elnökkel, aki a globális színtéren a legnagyobb riválisának számít – közölte a Souh China Morning Post.
Hétfőn egy autós a kínai Csuhaj városában a tömegbe hajtott egy stadion előtt. A támadásnak minősített eset következtében legalább 35 ember vesztette az életét, a hatóságok szigorítottak az intézkedéseken – írta a South China Morning Post.
A kínai elnök és miniszterelnök is bizodalmát fejezte ki a kínai gazdasággal kapcsolatban. Beszédükben türelemre intettek a reformok sebességével kapcsolatban, de alapvetően bizakodó hangnemet ütöttek meg a kínai gazdaság kilátásaival kapcsolatban.
Az ukrajnai konfliktus eszkalációjának és provokációnak nevezte Észak-Korea és Oroszország katonai együttműködését Alexander Stubb finn elnök, amikor kedden találkozott Hszi Csin-ping kínai elnökkel.
A Kínai Központi Televízió felvételeket közölt Hszi Csin-ping kínai elnök gépének Oroszországba érkezéséről.
Még februárig tehetnek akkreditált vizsgát azok, akik eszperantóul tanulnak.
A napi egy pohár vörösbor mítosza megdőlt.
Híreink a háborúról percről percre.
Nagyon aggódik a Frontline vezére.
Évek óta tartó ellenállás övezte.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.